Klubi i njohur anglez synon Jose Mourinhon

Futboll

Klubi i njohur anglez synon Jose Mourinhon

Më: 17 maj 2022 Në ora: 23:55
Klubi i njohur anglez synon Jose Mourinhon

Pasi ardhjes së pronarëve të rinj, Newcastle United pritet të jetë një prej klubeve më aktive në afatin kalimtar të verës.

Përveç futbollistëve të njohur, klubi anglez po planifikon që të sjellë edhe një trajner.

Pavarësisht se Newcastle United regjistroi sukses me Eddie Howe, klubi thuhet se po mendon për Jose Mourinhon.

“Marca” ka raportuar se klubi nga “St James’ Park” do të tentojë të tundojë portugezin me një ofertë për t’u rikthyer në Angli.

Megjithatë, 59-vjeçari nuk mendohet se e dëshiron largimin nga Roma, skuadër me të cilën do të luajë në finalen e Ligës së Konferencës.

Jose Mourinho ka kontratë të vlefshme me klubin italian deri më 30 qershor 2024.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat