Tifozët e Frankfurtit i vendosin “flakën” stadiumit të tyre!

Futboll

Tifozët e Frankfurtit i vendosin “flakën” stadiumit të tyre!

Më: 19 maj 2022 Në ora: 11:01
Tifozët e Frankfurtit i vendosin “flakën” stadiumit të tyre!

Tifozët e Frankfurtit i vendosin “flakën” stadiumit të tyre!

Frankfurti ka fituar trofeun e Europa Ligës ndaj skocezëve të Rejnxhërsit, falë penalltive, ku në 120 minuta lojë sfida u mbyll në barazimin 1-1, në ndeshjen e luajtur në stadiumin “Ramon Sanchez Pizjuan” të Seviljes.

Përveç atmosferës së jashtëzakonshme në stadiumin e njohur andaluzian, tifozët gjermanë të Frankfurtit nuk janë përmbajtur duke ndezur atmosferën në stadiumin e tyre në “Deutsche Bank Park” pas fitimit të trofeut të Europa Ligës, ku një trofe europian u mungonte prej 42 vitesh, ekzaktësisht pas triumfit në Kupën UEFA në sezonin 1979/1980.

Mbi 50.000 tifozë kanë mbushur stadiumin në shtëpinë e tyre duke festuar këtë sukses. Pamjet u bënë menjëherë virale në rrjet.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat