Kjo ndeshje e Superligës do të luhet pa shikues

Futboll

Kjo ndeshje e Superligës do të luhet pa shikues

Më: 20 maj 2022 Në ora: 13:38
Kjo ndeshje e Superligës do të luhet pa shikues

Ndeshja e xhiros së fundit në Superligë mes Dritës dhe Ulpianës do të zhvillohet pa praninë e tifozëve.

Ndeshja në Gjilan nuk do të ketë të pranishëm tifozë, ka njoftuar klubi i Dritës përmes një njoftimi në faqen e tyre zyrtare.

“Për shkak të kushteve në stadium dhe me vendim të Policisë së Kosovës kjo ndeshje do të zhvillohet pa praninë e tifozëve”, thuhej ndër tjera në njoftim.

Kjo ndeshje do të luhet sa për statistika, pasi që dy ekipet nuk kanë ndonjë objektiv për ta arritur.

Drita e ka siguruar kualifikimin në garat evropiane, kurse Ulpiana tashmë veçse është përshëndetur me elitën e futbollit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat