Mancini reagon me dy lista lojtarësh të grumbulluar

Futboll

Mancini reagon me dy lista lojtarësh të grumbulluar

Më: 20 maj 2022 Në ora: 18:22
Mancini reagon me dy lista lojtarësh të grumbulluar

Italia e Mancinit ka mbetur pa Botëror pas kurorëzimit si kampione e Europës.

Pas eliminimit nga Maqedonia e Veriut, trajneri ka reaguar menjëherë duke thirrur 53 lojtarë në një kamp stërvitor nga datat 24-26 maj.

Atje Mancini do të ketë mundësinë për të parë më nga afër të rinjtë që mund të jetë potencial i mundshëm për “axurrët” në të ardhmen. Duke parë numrin e lartë të tyre, do të ndahen në dy grupe dhe në dy seanca stërvitore.

29 prej tyre janë figura të Serisë A dhe 18 prej tyre vijnë nga Seria B. Më i riu në moshë është mesfushori i Udinezes, Pafundi, i lindur në 2006, ndërsa më i vjetëri është portieri i Empolit, Vicario, i cili është 25-vjeç.

Kjo thirrje shërben si një sinal për të shkundur të gjithë lojtarët e Italisë që ishin në fushën e blertë në ndeshjen ndaj Maqedonisë së Veriut..

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat