Giorgio Chiellini karrierën e tij do ta vazhdojë në Amerikë

Futboll

Giorgio Chiellini karrierën e tij do ta vazhdojë në Amerikë

Më: 22 maj 2022 Në ora: 06:25
Giorgio Chiellini

Legjenda e Juventusit, Giorgio Chiellini do të vazhdojë karrierën e tij në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, te Los Angeles FC.

Chiellini tashmë ka konfirmuar largimin nga ‘Allianz Stadium’ në fund të këtij sezoni.

E sipas ‘Goal’ italiani është afër të transferohet drejt Los Angeles FC.

Qendërmbrojtësi vazhdon bisedimet me klubin amerikan, që pritet t`i bashkohet si një transferim i lirë këtë verë.

Mungojnë vetëm detajet e fundit për të përfunduar një marrëveshje dhe lëvizja e Chiellinit do të finalizohet javën e ardhshme.

Kjo do të jetë hera e parë që 37-vjeçari luan jashtë Italisë, pasi ai më parë kishte luajtur te Livorno, Romë dhe Fiorentinën si dhe Juventusi në vendlindjen e tij./

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat