​Zinchenko: Jam shumë krenar që jam ukrainas

Futboll

​Zinchenko: Jam shumë krenar që jam ukrainas

Më: 22 maj 2022 Në ora: 21:23
​Zinchenko: Jam shumë krenar që jam ukrainas

Pasi fitoi titullin e Premier Ligës angleze për herë të katërt me klubin e tij Manchester City, futbollisti ukrainas Oleksandr Zinchenko ka thënë se e kishte të vështirë të mendonte për futbollin pasi Rusia pushtoi Ukrainën në shkurt.

Duke folur për Sky Sports pasi veshi flamurin ukrainas rreth trofeut të Premier Ligës, Zinchenko emocionues e quajti këtë një moment të paharrueshëm.

"Jam shumë krenar që jam ukrainas. Do të më pëlqente që një ditë ta sjell këtë titull në Ukrainë, për të gjithë popullin ukrainas, sepse ata e meritojnë atë”, tha ai.

Zinchenko tha se koha që nga fillimi i pushtimit ishte periudha më e vështirë në jetën e tij.

Në një intervistë me Gary Lineker të BBC Sport menjëherë pas fillimit të luftës, mbrojtësi i Manchester City tha se nuk mund të numëronte sa herë kishte qarë që nga fillimi i pushtimit rus.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat