Bayerni përforcohet

Futboll

Bayerni përforcohet

Më: 24 maj 2022 Në ora: 13:22
Bayerni përforcohet

Bajerni ka bërë një goditje në afatin kalimtar

Klubi bavarez ka arritur të transferojë me parametra zero Nuser Mazraui, mbrojtësin që sapo përfundoi sezonin me Ajaksin.

Marokeni 24-vjeçar ka firmosur një kontratë 4-vjeçare me kampionët e Gjermanisë ku do ta mbajë të lidhur deri në vitin 2026.

Këtë lajm e ka bërë vetë publike skuadra nga Bavaria me anë të një komunikate zyrtare në sajtin e saj.

Gjatë sezonit që sapo u përfundua, Mazraui me fanellën e Ajaksit në kampionat është aktivizuar gjithsej në 25 ndeshje ku ka shënuar 5 gola dhe ka dhuruar dhe 2 asiste.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat