Sadiki braktis Borecin si lojtar i lirë

Futboll

Sadiki braktis Borecin si lojtar i lirë

Më: 25 maj 2022 Në ora: 17:25
Sadiki braktis Borecin si lojtar i lirë

Nehar Sadiki është lojtar i lirë. Mbrojtësi kumanovar pas një sezoni të kaluar te Boreci ka braktisur klubin nga qyteti i Velesit, shkruan Open-TV.

Për Borecin ka luajtur në 27 ndeshje.

Tani për 24-vjecarin kanë shprehur interesime klube nga vendi dhe jashtë tij. Mbetet të shohim se ku do të vazhdoj karrieren shtatëlarti kumanovar.

Sadiki është rritur si lojtar te Milano e Kumanovës. Gjatë karrierës së tij ka luajtur për disa klube: Rabotnicki, Renova, Euromilk, Hamrun nga Malta e të tjerë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat