Garda e Republikës merr në mbrojtje institucionet e rëndësisë së veçantë

Futboll

Garda e Republikës merr në mbrojtje institucionet e rëndësisë së veçantë

Më: 25 maj 2022 Në ora: 17:26
Garda e Republikës merr në mbrojtje institucionet e rëndësisë së veçantë

Edhe pak orë na ndajnë nga finalja e Conference League që do të luhet mes Romës dhe Feyenoord, Garda e Republikes do të marrë nën mbrojtje të gjitha institucionet e rëndësisë së veçantë.

Burime thonë se rreth orës 17:00, Garda do të pozicionohet në të gjitha institucionet kryesore që ndodhen ne bulevardin Dëshmoret e Kombit.

Ndërkaq rreth 40 efektivë policie kanë ardhur nga Kosova për t’u ardhur në ndihmë kolegëve shqiptarë, në kuadër finales së Conference League që luhet mbrëmjen e kësaj të mërkure në Tiranë dhe të bashkëpunimit të ndërsjellë mes dy palëve.

Finalja e Conference League do të nisë në orën 21:00 në stadiumin “Air Albania”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat