Onana më 1 korrik lojtar i Interit

Futboll

Onana më 1 korrik lojtar i Interit

Më: 26 maj 2022 Në ora: 11:40
Onana më 1 korrik lojtar i Interit

Andre Onana, portieri i ardhshëm i Interit, përshëndet Ajaxin pas 7 vitesh me atë klub, duke bërë një postim të gjatë në Instagram.

“Mbaron një rrugëtim i mrekullueshëm që zgjati 7 vjet. Arrita me entuzazmin e një fëmije, sot po iki si një burrë me kënaqësinë më të madhe që kam marrë këtu.

Duke dhënë gjithçka për këtë fanellë, nga dita e parë deri në ditën e fundit. Vuajtëm dhe qanim, por edhe qeshnim dhe festuam momente magjike. Nuk do të mund të kryej më pritjet e mia për të shpëtuar nga goli, por zemra ime do të mbetet gjithmonë me ty.

Faleminderit të gjithë atyre që më kanë mbështetur dhe inkurajuar gjithmonë në kohë të mira dhe të këqija. Ishte nder të isha pjesë e historisë së Ajax, tani është koha për të nisur një rrugë të re.

Nuk e di nëse isha më i miri, por e di që gjithmonë kam bërë më të mirën.”

Onana do të transferohet tek Interi me parametra zero në datën 1 korrik.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat