Kosova konfirmon largimin e Kurtulus drejt Suedisë

Futboll

Kosova konfirmon largimin e Kurtulus drejt Suedisë

Më: 27 maj 2022 Në ora: 14:16
Kosova konfirmon largimin e Kurtulus drejt Suedisë

Kombëtarja e Kosovës në futboll po mban sot konferencë për media para ndeshjeve të qershorit.

“Dardanët” do t’i luajnë katër ndeshje në qershor, të vlefshme për Ligën e Kombeve.

Kosova do të përballet me Qipron, Greqinë dy herë dhe Irlandën e Veriut gjatë muajit qershor.

Menaxheri i kombëtares së Kosovës, Bajram Shala e ka konfirmuar largimin e Edvin Kurtulus nga kombëtarja e Kosovës.

Ai tha se ishte ftuar nga Kosova U-21 për këto ndeshje, por ai u kishte treguar se ka vendosur të luajë për Suedinë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat