PSG dëshiron të mbajë Ramosin dhe Navasin

Futboll

PSG dëshiron të mbajë Ramosin dhe Navasin

Më: 27 maj 2022 Në ora: 17:52
Sergio Ramos dhe Keylor Navas.

Paris Saint Germain dëshiron të mbajë në ekip Sergio Ramos dhe Keylor Navas.

PSG dëshiron që Sergio Ramos dhe Keylor Navas të vazhdojnë në ‘Parc des Princes’ sezonin e ardhshëm.

Sipas ‘Le Parisien’ ata duan që të dy të jenë pjesë e ekipit edhe sezonin e ardhshëm.

Këtë sezon, Ramos mezi ka luajtur 12 ndeshje. Që nga ardhja e tij në korrik 2021, ish-lojtari i Real Madridit nuk ka qenë në gjendje të performojë për shkak të lëndimeve të shumta që ka kaluar.

Sa i përket Keylor Navas, situata është shumë e ndryshme. Kostarikani nuk do të jetë titullar sezonin e ardhshëm, andaj edhe mund të kërkojë largimin. PSG vlerëson përvojën e Navas dhe për këtë arsye ata duan ta mbajnë atë edhe për një vit.

Mbetet të shihet se çfarë do të ndodhë me të ardhmen e dy lojtarëve të tyre.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat