Finale drithëruese 

Futboll

Finale drithëruese 

Nga: K. G. Më: 28 maj 2022 Në ora: 20:37
Finale drithëruese 

Real Madridi sonte lufton për trofeun e 14-të në garën prestigjioze evropiane, Champions League në futboll, ndërsa Liverpooli do të tentojë të jetë më i miri në Evropë për herë të shtatë.

Ndeshje që pritet me emocione të mëdha mes dy skuadrave më të mira, LIverpool - Real Madrid.

Jurgen Klopp i Liverpoolit dhe Carlo Ancelotti i Real Madridit, dy trajnerë që janë në presionin e finales së madhe. 

Liverpool - Real Madrid

Stadiumi "Stade de France" në Paris.
Gjyqtar: C. Turpin (Franca).
Liverpool: Alisson; Alexander-Arnold, Konatè, Van Dijk, Robertson; Fabinho, Henderson, Thiago; Diaz, Salah, Mane. Trajner: Klopp.
Real Madrid: Courtois; Carvajal, Militão, Alaba, Mendy; Kroos, Casemiro, Modriç; Valverde, Benzema, Vinícius Júnior. Trajner: Ancelotti.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat