Pogba është lojtari më i ri i Juventusit

Futboll

Pogba është lojtari më i ri i Juventusit

Më: 12 qershor 2022 Në ora: 11:29
Pogba është lojtari më i ri i Juventusit

Pogba është lojtari më i ri i Juventusit!

Juventusi po bëhet gati të mirëpresë mesfushorin francez, Pol Pogba, në radhët e ekipit.

Mesfushori do të transferohet si lojtar i lirë, pas mbylli aventurën me Mançester Junajtid këtë sezon dhe siç e bëjnë të qartë në Itali, ai do të firmosë për katër sezone me “Zonjën” dhe do të përfitojë 8 milionë euro plus bonuset.

“Corriere dello Sport” bën me dije se çdo gjë mund të quhet e mbyllur dhe se zyrtarizimi do të vijë në korrik për shkak të disa çështjeve që klubi ka me buxhetin.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat