Ronaldo mund të përfundojë në Bayern?

Futboll

Ronaldo mund të përfundojë në Bayern?

Më: 23 qershor 2022 Në ora: 23:49
Ronaldo mund të përfundojë në Bayern?

Cristiano Ronaldo raportohet se mund të largohet nga Manchester United.

Pas vetëm një sezoni të kaluar pas rikthimit në “Old Trafford”, e ardhmja e portugezit është vënë në dyshim.

Ronaldo po lidhet me një largim, derisa Bundesliga përmendet si një destinacion i mundshëm.

Sipas “AS”, 37-vjeçari e dëshiron largimin që tani nga “Djajtë e Kuq”.

Bazuar në raportimin e gazetës spanjolle, Bayern Munichi po mendon rreth transferimit të kapitenit së Portugalisë.

Kampioni gjerman thuhet se e sheh Ronaldon si zëvendësues ideal të Robert Lewandowskit, i cili më shumë gjasë do të largohet nga “Allianz Arena”.

Pesë herë fituesi i “Topit të Artë” me Man United ka kontratë të vlefshme deri më 30 qershor 2023. Në kontratë është i përfshirë edhe opsioni për vazhdim të bashkëpunimit edhe për një tjetër sezon.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat