Nuk arrihet marrëveshja

Futboll

Nuk arrihet marrëveshja

Më: 24 qershor 2022 Në ora: 17:58
Nuk arrihet marrëveshja

Matthijs de Ligt mund të largohet nga Juventusi pas tri sezoneve të kaluara në “Allianz Stadium”.

“Corriere dello Sport” ka raportuar se reprezentuesi holandez e dëshiron largimin që në afatin kalimtar të kësaj vere.

Mes palëve thuhet se nuk është arritur marrëveshja për vazhdim të kontratës dhe se ish-mbrojtësi i Ajaxit e dëshiron largimin para skadimit të kontratës.

De Ligt me Juventusin ka kontratë të vlefshme deri më 30 qershor 2024.

Sipas raportimit nga mediumi italian, 22-vjeçari mund të largohet për 80 milionë euro.

Për Matthijs de Ligt më herët është raportuar se interesim kanë shprehur dy klubet nga Anglia, Manchester City dhe Chelsea.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat