E kryer, ky është klubi i ri i Bale

Futboll

E kryer, ky është klubi i ri i Bale

Më: 25 qershor 2022 Në ora: 17:29
E kryer, ky është klubi i ri i Bale

Siç raportohet nga gazetari David Ornstein i “The Athletic”, Garreth Bale tanimë e ka zgjedhur skuadrën e tij të re.

Gareth Bale ka rënë dakord t'i bashkohet skuadrës së Ligës Amerikane (MLS), Los Angeles FC në një kontratë, e cila fillimisht do të jetë njëvjeçare, ndërsa ai ka një mundësi për të zgjatur edhe për 18 muaj të tjerë.

Ylli i Uellsit, 32 vjeçar, ka qenë pa klub që kur u largua nga Real Madrid këtë verë, përcjell KosovaPress.

Megjithatë, përpara rikthimit të Uellsit në Kupën e Botës pas 64 vitesh këtë dimër, ai ka zgjedhur t'i bashkohet skuadrës së Kalifornisë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat