Agjenti ia ofron Ronaldon Romës

Futboll

Agjenti ia ofron Ronaldon Romës

Më: 26 qershor 2022 Në ora: 10:31
Cristiano Ronaldo

Cristiano Ronaldo nuk është shumë i lumtur në Manchester United dhe e ardhmja e tij ende nuk është e sigurt në Old Trafford përpara sezonit të ri.

Ndërsa Bayern Munich ka mohuar interesimin e tyre për sulmuesin, duket sikur Jose Mourinho po shtyn për një ribashkim me bashkëkombasin e tij, pasi ai i kërkon Romës të bëjë një sulm ambicioz.

Gazzetta dello Sport rarporton se agjenti Jorge Mendes ia ka ofruar Ronaldon Romës.

Ylli portugez është i hapur për një rikthim në Itali, aty ku kaloi tri vite me Juventusin.

Sulmuesi veteran ka një vit të mbetur në kontratën e tij me Manchester United, por paraqitjet e dobëta të skuadrës sezonin e kaluar së bashku me një fillim të ngadaltë në merkato e kanë bërë superyllin të zemëruar.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat