Atletico gjen sulmuesin ideal në Itali

Futboll

Atletico gjen sulmuesin ideal në Itali

Më: 26 qershor 2022 Në ora: 12:05
Simeone

Edhe Atletico Madrid është vënë në radhë për Gianluca Scamaça. Këtë e ka konfirmuar Mundo Deportivo. Drejtori sportiv i Colchoneros, Andrea Berta, duket se “e shikon lojtarin e Sassuolo-s dhe Italisë si sulmuesin ideal për Dieg Pablo Simeone-n”.

Megjithatë, ka disa kritere që duhen respektuar. I pari ka të bëjë me Alvaro Morata-n. “Marrëveshja me Juventus-in, – shkruan Mundo Deportivo, – nuk po gjendet dhe, në çdo rast,   për ish-lojtarin e Real-it do të duhet gjetur një ekip, përndryshe nuk do të ketë operacione në merkato për sulmin”.

Për Scamaça interesohet e dhe Paris Saint-Germain (gati të ofrojë 40 milionë euro) “një destinacionin që pëlqehet më shumë nga sulmuesi, por që tek Ateltico  mund të kishte një rol si protagonist absolut”, shkruan e përditshmja spanjolle.

Simeone-s i pëlqejnë karakteristikat fizike të lojtarit me 195 centimetrat e tij, mënyrën si e mbron topin dhe si sulmon hapësirat në  zonat kundërshtare dhe eksperienca e tij, pavarësisht moshës s ë re, e provuar jashtë Italisë te moshat e Psv Eindhoven dhe Pec Zwolle”,

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat