Sporting Lisbone janë optimistë se do ta bindin Ronaldon të kthehet

Futboll

Sporting Lisbone janë optimistë se do ta bindin Ronaldon të kthehet

Më: 26 qershor 2022 Në ora: 15:17
Ronaldo

Që nga momenti që Cristiano Ronaldo paraqitet si i pasigurt për qëndrimin e tij te Manchester United, është mëse normale që të dalin skenarë të vazhdueshëm për të ardhmen e tij.

Kështu, pas publikimit që kërkon interesimin e Chelsea , doli një tjetër ekip, i cili e vendos portugezin në syrin e Sporting Lisbonës. Bëhet e ditur se “luanët” janë të etur për të rikthyer CR7 në kryeqytetin portugez, teksa Sun thotë se ka optimizëm se rikthimi i madh mund të bëhet realitet edhe këtë vit.

Në të njëjtën kohë, Man United janë paraqitur si të palëvizshëm në këtë çështje, pasi nuk duan të shesin Ronaldon, diçka që thuhet se është bërë e qartë për yllin 37-vjeçar.

Megjithatë, vlen të theksohet se futbollisti veteran dhe lojtari aktual i Sportingut, Hugo Viana , e ka cilësuar si “të vështirë” rikthimin e Cristianos.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat