Drita e fiton miqësoren ndaj Ballkanit

Futboll

Drita e fiton miqësoren ndaj Ballkanit

Më: 26 qershor 2022 Në ora: 21:27
Drita

Drita dhe Ballkani kanë zhvilluar sot një ndeshje miqësore mes vete, e cila u fitua nga gjilanasit.

Skuadra e drejtuar nga Ardian Nuhiu fitoi me rezultatin 1:0.

Goli i vetëm dhe i fitores u shënua nga përforcimi i “Intelektualëve”, Besnik Krasniqi, i cili shënoi nga pika e penalltisë.

Kjo ndeshje u zhvillua në Ohër, atje ku të dy klubet po përgatiten para ndeshjeve në arenën ndërkombëtare.

Kujtojmë se Ballkani do të përballet me Zalgirisin e Lituanisë në raundin e parë kualifikues në Ligën e Kampionëve.

Kurse, Drita do të përballet me skuadrën nga Finlanda, Inter Turku, në raundin e parë kualifikues në Ligën e Konferencës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat