Prishtina ndan rrugët me sulmuesin

Futboll

Prishtina ndan rrugët me sulmuesin

Më: 29 qershor 2022 Në ora: 15:07
Sadam Sulley

FC Prishtina dhe sulmuesi Sadam Sulley e kanë ndërprerë bashkëpunimin edhe zyrtarisht.

25-vjeçari iu bashkua “bardhekaltërve” në janar të këtij viti nga skuadra sllovake Senica.

Sulley është paraqitur në total në 16 ndeshje zyrtare në të gjitha garat me ekipin kryeqytetas dhe i ka realizuar shtatë gola.

Ndarjen e Sulley me Prishtinën, e ka bërë të ditur faqja zyrtare e klubit nga kryeqyteti, duke falënderuar sulmuesin për kontributin e dhënë te skuadra bardhekaltër.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat