Ceballos zbulon prapaskenën

Futboll

Ceballos zbulon prapaskenën

Më: 29 qershor 2022 Në ora: 15:54
Ceballos

E kaluara, e tashmja dhe e ardhmja në fjalët e thëna në një intervistë për Deportes Cuatro nga Dani Ceballos, futbollist i Real Madrid-it.

Fantazisti ka folur për tema të ndryshme duke zbuluar edhe një prapaskenë që ka lidhje me marrëdhënien e tij me Carlo Ancelotti-n dhe një falje që trajneri italian i ka bërë në fund të sezonit.

“Kur të nisë grumbullimi (8 korrik), do të flas me trajnerin për të kuptuar dhe vendosur se cila do të jetë e ardhmja ime”, ka shpjeguar Ceballos, i cili nuk ka luajtur shumë në sezonin e kaluar.

Dëshira e mesfushorit është ajo që të luajë sa më shumë të jetë e mundur për të shkuar në Kupën e Botës me kombëtaren. Për ta bërë, nuk do të mjaftojë të përsërisë atë që ka bërë sezonin e kaluar.

“Ancelotti më ka kërkuar falje për kohën e pakët që kam patur në dispozicion. ka thënë se meritoja të luaja më shumë”, kanë qenë deklaratat e lojtarit.

Dhe, në fakt, vetë trajneri e ka konfirmuar pak kohë më parë se Ceballos meritonte më shumë minuta për nga mënyra si stërvitej dhe për mentalitetin e tij. Të shohim nëse sezonin e ardhshëm do të mund të jetë protagonist më në fund me madrilenët.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat