Mayoral tregon leksionin që mori nga Ronaldo

Futboll

Mayoral tregon leksionin që mori nga Ronaldo

Më: 30 qershor 2022 Në ora: 00:15
Mayoral e Ronaldo

Sulmuesi i Real Madridit, Borja Mayoral ka kujtuar një leksion nga Cristiano Ronaldo.

“Një herë humba autobusin. Kur hyra, askush nuk më tha asnjë fjalë, por më pas Cristiano Ronaldo u kthye nga unë: “Borja, je i ri, nuk mund të vonosh, duhet të paraqitesh një orë më parë”. Që atëherë, nuk jam vonuar kurrë”,  citon fjalët spanjoll.

Sezonin e kaluar Borja Mayoral luajti në formë huazimi për italianët e“Romës, ndërsa sezonin që sapo mbyllëm luajti për Getafen.

Tarifa e transferimit të lojtarit 25-vjeçar vlerësohet nga Transfermarkt në 9 milionë euro. Kontrata e sulmuesit me Real Madrid skadon verën e ardhshme.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat