Neymar është i interesuar për Milanin

Futboll

Neymar është i interesuar për Milanin

Më: 30 qershor 2022 Në ora: 18:28
Neymar

Milani është i interesuar për sulmuesin e PSG-së, Neymar.

Sipas UOL, interesimi i klubit italian për brazilianin u nxit nga informacioni se PSG është gati të ndahet me sulmuesin.

Milani po shqyrton opsionin për të ftuar një futbollist 30-vjeçar. Klubi beson se një transferim i tillë do të ishte një mesazh për futbollin botëror se Milani është rikthyer në nivelin më të lartë.

Kuqezinjtë nuk kanë mundësi të paguajnë të gjithë rrogën e Neymar, por klubi italian pret që PSG të bëjë lëshime për të bërë një transferim. Milani beson se mund t’i paguajë brazilianit 15-20 milionë euro në vit dhe presin që PSG të marrë përsipër pjesën tjetër.

30-vjeçari shënoi 13 gola dhe dha 8 asistime në 28 ndeshje për PSG -në në të gjitha garat sezonin e kaluar.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat