Iseni te Tirana, në listë për ndeshjen ndaj Dudelange

Futboll

Iseni te Tirana, në listë për ndeshjen ndaj Dudelange

Më: 2 korrik 2022 Në ora: 11:46
Iseni te Tirana

Besir Iseni bëri një hap përpara në karrierën e tij, duke nisur aventurën e parë jashtë vendit. Ai nënshkroi për klubin shqiptar KF Tirana.

Mbrojtësi 22-vjeçar sezonin e fundit luajti për Strugën Trim Lum. Sfida e tij e radhës do të jetë Superliga shqiptare, ku do të luaj për ekipin kampion.

Ai është në listë edhe për ndeshjen e Championsit ndaj Dudelange nga Luksemburgu.
Kontrata e tij është trevjeçare.

Iseni nga dita e sotme është vënë në dispozicion të klubit dhe po stërvitet me skuadrën. Përveç Strugës, lojtari i ri në karrierën e tij ka luajtur edhe për Vëllazerimin. Iseni luajti nëntë ndeshje në LPFM dhe ishte gjithashtu pjesë e kualifikueseve të Ligës së Konferencës me struganët.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat