Ish-i i Realit dhe Milanit zyrtarizohet te Rayo Vallecano

Futboll

Ish-i i Realit dhe Milanit zyrtarizohet te Rayo Vallecano

Më: 2 korrik 2022 Në ora: 23:02
Ish-i i Realit dhe Milanit zyrtarizohet te Rayo Vallecano

Më 30 nëntor do të bëhet 41 vjeç, por Diego Lopez duket se nuk i intereson shumë mosha, për të është vetëm një numër.

Pas gjashtë sezonesh tek Espanyoli, “gardiani” i datëlindjes 1981 po përgatitet për një eksperiencë të re në La Liga. Ai ka nënshkruar për një sezon të vetëm me Rayo Vallecanon, skuadër që mund të përfshijë edhe Radamel Falcaon në radhët e saj.

Diego Lopez është gjithashtu i njohur për tifozët e Milanit për kontributin e tij te kuqezinjtë nga viti 2014 deri në vitin 2016. Gjatë sezonit të dytë në Serinë A ai e humbi vendin e titullarit për shkak të 16-vjeçarit të atëhershëm, Gianluigi Donnarumma.

Pas Diego Lopezit në Spanjë, një tjetër 40-vjeçar mund të jetë edhe më aktiv se kurrë: Pepe Reina është në fakt afër rikthimit te Villarreali, pasi i tha lamtumirë Italisë dhe Lazios.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat