Vidal këtë javë bëhet me skuadër të re

Futboll

Vidal këtë javë bëhet me skuadër të re

Më: 4 korrik 2022 Në ora: 20:49
Arturo Vidal

Arturo Vidal pritet që karrierën ta vazhdojë në elitën e futbollit brazilian.

Sipas ekspertit të transferimeve, Fabrizio Romano, mesfushori kilian do të nënshkruajë me Flamengon.

Vidal te klubi brazilian thuhet se do të zyrtarizohet këtë javë, duke u larguar kështu nga futbolli evropian.

35-vjeçari do të nënshkruajë kontratë për një vit e gjysmë.

Marrëveshje e arritur të shtunën e kaluar është ende në fuqi, teksa tani sipas Romanos, është afër përfundimit.

Para kalimit te Interi në vitin 2020, Vidal ishte pjesë e klubeve të njohura si Barcelona, Bayern Munich, Juventus e Bayer Leverkusen.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat