Ballkani - Zalgiris, kush është favorit?

Futboll

Ballkani - Zalgiris, kush është favorit?

Më: 5 korrik 2022 Në ora: 11:03
Ballkani - Zalgiris, kush është favorit?

Ballkani do ta shkruajë sonte historinë duke marrë pjesë për herë të parë në garat evropiane.

Kampioni i Kosovës në futboll do të luajë sonte në garën më të madhe për klube, Liga e Kampionëve, raporton FrontOnline. Në rrethin e parë eliminator, skuadra që drejtohet nga Ilir Daja do të ketë punë të lehtë – të paktën në letër.

Skuadra nga Suhareka do të ndeshet me kampionin e Lituanisë, Zalgiris.

Kompania e madhe e basteve, “bet365” ka publikuar kuotat për këtë ndeshje.

Befasisht, Zalgiris është favorit me 2.30, barazimi vlen 3.10, kurse fitorja e Ballkanit me 3.00.

Ndeshja në fjalë do të zhvillohet në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë.

Kjo sfidë luhet nga ora 20:00.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat