Klubi anglez paguan 25 milionë euro për pasuesin e Raphinha

Futboll

Klubi anglez paguan 25 milionë euro për pasuesin e Raphinha

Më: 6 korrik 2022 Në ora: 12:14
Raphinha

Feyenoord pagoi 2 milionë euro te kolumbianët e Once Caladas katër vite më parë për shërbimet e Luis Sinisterra, ndërsa tani do e shesë te Leeds United për 25 milionë euro + bonuse.

Dy klubet kanë arritur akordin për kalimin e sulmuesit të majtë në Premier League. 23-vjeçari do të zëvendësojë brazilianin Raphinha, i cili pritet të kalojë të Chelsea për 60 milionë euro.

Sinisterra shkëlqeu sezonin e kaluar me skuadrën nga Roterdami. Ai shënoi 18 gola dhe dhuroi 11 asiste, duke dhënë një kontribut të madh në arritjen e Feyenoordit në finalen e Conference League në “Air Albania” përballë Romës.

Ndërkohë, drejtuesit e Leedsit kanë piketuar edhe pasuesin e Kalvin Phillips, i cili u shit te Manchester City. Ai është amerikani Tylor Adams, për kartonin e të cilit do të paguhen 20 milionë euro në arkat e Leipzigut.

Objektivi i radhës për klubin anglez është Charles De Ketelaere.

Për mesfushorin ofensiv të Club Brugge interesohet Milani prej kohësh, teksa edhe Southampton po tenton të arrijë një akord me 21-vjeçarin.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat