Drita pëson humbje në Turku, Blakçori përjashtohet

Futboll

Drita pëson humbje në Turku, Blakçori përjashtohet

Nga: Kemajl Goca Më: 6 korrik 2022 Në ora: 18:54
Drita pëson humbje

Drita e Gjilanit e pafat, pëson humbje në 13 minutat e fundit të takimit në Turku.

Inter Turku ka shënuar fitore me rezultat 1:0 ndaj nënkampionit të Kosovës, Dritës, në ndeshjen e parë të rrethit të parë kualifikues të Conference League në futboll.

Pjesa e parë me rivalitet dhe një Dritë mjaft e mirë por jo edhe të shënojnë.

Image

Në pjesën e dytë, Ilir Blakçori në minutën e 75-të, ndëshkohet me karton të kuq pas të dy verdhëve.

Pas dy minutave, futbollisti Jussi Niska nga afërsia realizon për fitoren e Inter Turkut.  

Dritën e pret sprovë e vështirë e në takimin e kthimit në “Fadil Vokrri” në Prishtinë. 

Inter Turku – Drita 1:0

Stadiumi "Veritas", Turku.
Shikues: 2000.
Gjyqtar: J. Petrik (Çekia).
Shënues: Niska (77’).
Kartona të verdhë: Tamminen - Baftiu, Simonovski, Blakçori e Broja.
Karton i kuq: Blakçori (pas dy të verdhëve).
Inter Turku: Riikonen, Niska, Ruxi, Ketting, Arciero, Forsell, Paananen (Arsalo 86’), Jyry, Haro (Lehtisalo 78’), Lepisto (Mastokangas 65’), Tamminen.
Drita: Maloku, Krasniqi, Limani, Balde, Blakçori, Namani (Jashari 65’), Broja, Muja (Selmani (65’), Baftiu (Tahiri 86’), Ajzeraj, Simonovski (Bardhoku 81’).

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat