​Pepe Reina drejtë rikthimit në La Liga

Futboll

​Pepe Reina drejtë rikthimit në La Liga

Më: 7 korrik 2022 Në ora: 08:45
​Pepe Reina

Portieri që ka kaluar nëpër disa prej skuadrave të mëdha evropiane, Pepe Reina, pritet që karrierën ta vazhdojë në kampionatin spanjoll, La Liga.

Largimi i tij nga skuadra italiane Lazio tashmë duket i sigurt dhe skuadra spanjolle, Villarreal, është shumë afër që t’i sigurojë shërbimet e tij.

Sipas Romanos, Pepe Reina, do të nënshkruajë kontratë njëvjeçare me Villarrealin, skuadër për të cilën kishte luajtur në sezonet 2002/05. Rikthimi i tij do të përfundojë shumë shpejt pas largimit nga Lazio si lojtar i lirë. 

Në karrierën e tij, Reina ka luajtur për skuadra të mëdha si: Barcelona, Liverpooli, Bayerni, Milani, Napoli dhe Lazio.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat