Suarez tregon se a do t'i bashkohet klubit argjentinas

Futboll

Suarez tregon se a do t'i bashkohet klubit argjentinas

Më: 7 korrik 2022 Në ora: 18:21
Suarez

Luis Suarez ka njoftuar se nuk do t`i bashkohet River Plate.

Sulmuesi veteran, i cili është një lojtar i lirë pas largimit nga Atletico Madrid, ishte lidhur me një kalim te River dhe tani ka konfirmuar se kishte interes të vërtetë. Ai ishte i motivuar nga mundësia për të luftuar për një titull të Libertadores. 

Por River u eliminua nga gara elitare e klubeve të Amerikës së Jugut të mërkurën pas një barazimi pa gola në shtëpi ndaj Velez Sarsfield, duke humbur me rezultat të përgjithshëm 1-0. Kjo ka bërë që Suarez të mos shkojë te gjigantët e Buenos Aires. 

“Isha shumë i emocionuar për mundësinë që të shkoj në River për të luftuar për Copa Libertadores. Ishte një ëndërr që duhej të fitoja një kupë në Amerikën e Jugut. Por River u eliminua dhe kjo mundësi bie”, ka thënë uruguajani.

Suarez në Evropë ishte pjesë e Ajaxit, Liverpoolit, Barcelonës dhe Atletico Madridit..

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat