Chelsea sfidon Realin dhe Barcelonën për talentin brazilian

Futboll

Chelsea sfidon Realin dhe Barcelonën për talentin brazilian

Më: 4 gusht 2022 Në ora: 00:18
Endrick

Klubet europiane si gjithnjë tregohen shumë të vëmendshme kur vjen puna te zbulimi i talenteve, sidomos kur bëhet fjalë për ata nga Amerika-latine të cilët njihen për zhdërvjelltësinë dhe teknikën e lartë që posedojnë.

Mjaftojnë të përmendim emra si Ronaldo, Ronaldinho e deri te Neymar apo Vinicius Junior që kur kanë mbërritur në Europë i kanë bërë të gjithë për vete.

Këtë rrugë duket se do të ndjekë edhe 16-vjeçari, Endrick i Palmeiras.

Për djaloshin pritshmëritë janë tejet të larta dhe mjafton ideja që në garë për shërbimet e tij janë gjigandët e La Liga-s, Real Madrid dhe Barcelona. Mirëpo, klubet spanjolle bëjnë mirë të nxitojnë pasi tashmë në garë ka hyrë fuqishëm edhe Chelsea.

Madje, Blutë e Londrës kanë mbajtur bisedimet e para me Palmeiras dhe prindërit e sulmuesit të talentuar, me propozimin e anglezëve që është mirëpritur nga palët e përfshira.

Nëse Chelsea ia del të firmosë me Endrick atëherë do të jetë e detyruar ta huazojë djaloshin deri kur ai të mbushë mboshën 18-vjeçare për shkak të rregullave të vendosura si pasojë e Brexit, daljes së Britanisë së Madhe nga Europa.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat