Bellerin e kërkon kalimin te klubi spanjoll...

Futboll

Bellerin e kërkon kalimin te klubi spanjoll...

Më: 9 gusht 2022 Në ora: 19:06
Bellerin e kërkon kalimin te klubi spanjoll,

Hector Bellerin është duke e kërkuar largimin nga Arsenali.

Agjenti i spanjollit është takuar sot me bordin e Arsenalit në Londër, ka bërë të ditur Fabrizio Romano.

Në takim është biseduar për ndërprerjen e kontratës së Bellerinit me klubin londinez, pasi lojtari po e kërkon transferimin e përhershëm te Real Betisi.

27-vjeçari e kaloi sezonin e kaluar si i huazuar në “Benito Villamarin” dhe shfaqi paraqitje të mira. Ai e ndihmoi skuadrën spanjolle të përfundojnë në pozitën e pestë në La Liga, duke siguruar kështu kualifikimin për në Ligën e Evropës.

Mbrojtësi i krahut të djathtë me Real Betisin gjithashtu e fitoi edhe trofeun e Kupës së Mbretit.

Ai bëri 32 paraqitje për andaluzjanët në të gjitha garat sezonin e kaluar dhe regjistroi pesë asistime.

Hector Bellerin e filloi karrierën e tij me Barcelonën, klubin e tij vendas, përpara se të largohej për në Arsenal në moshën 16-vjeçare. Ai e ka kaluar të gjithë karrierën e tij në “Emirates Stadium”, me përjashtim të huazimeve te Real Betisi dhe më herët te Watfordi.

Kontrata e Bellerinit me Arsenalin skadon më 30 qershor 2023.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat