Fiorentina kërkon me ngulm Nedim Bajramin

Futboll

Fiorentina kërkon me ngulm Nedim Bajramin

Më: 10 gusht 2022 Në ora: 11:12
Fiorentina kërkon me ngulm Nedim Bajramin

Fiorentina kërkon Nedim Bajramin. Sipas “Gazzeta Dello Sport”, mesfushori i avancuar i Empolit është emri që po lakohet shumë gjatë orëve të fundit në kryeqëndrën e Toskanës.

Mediat italiane bëjnë me dije se Fiorentina ka futur në bisedime edhe emrat e mesfushorit Zurkovski dhe mbrojtësit Nastashic, të dy elementë që i interesojnë Empolit.

Në këtë mënyrë marrëveshja mund të finalizohet gjatë orëve të ardhshme.

Vlera e kartonit të Empolit shkon dëri në 10 milionë euro dhe transfermi i mundshëm në Firenze do ta ndihmonte mesfushorin e Kombëtares e Shqipërisë, të bënte një hap të madh në karrierë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat