CR7 dhe mundësia e kalimit në Atletico

Futboll

CR7 dhe mundësia e kalimit në Atletico

Më: 10 gusht 2022 Në ora: 17:30
Guti

Ai beson se skuadra e tanishme e Ancelottit është e vogël dhe ka vend edhe për një sulmues

Jose Maria Gutierrez, i njohur si Guti, nuk ka luajtur me fjalë por ka analizuar në përpikëri afatin e transfereve të Real Madridit.

Ai gjithashtu ka folur për gjendjen e tanishme të Barcelonës dhe kalimin e mundshëm të Cristiano Ronaldos të Atletico Madrid.

“Mendoj që Real Madrid janë po aq të mirë si në vitin e kaluar, edhe pse është e vërtetë që ata nuk e kanë forcuar sa duhet skuadrën e tyre”, tha ai gjatë një interviste për DAZN.

“Ndoshta ata kanë nevojë edhe për një tjetër sulmues, i cili po ashtu ju mungoi vitin e kaluar”.

“Çdo mungesë e Karim Benzemas mund të jetë përfundimtare për Real Madridin pasi që kanë zëvendësime që kanë aftësi të vogla për të shënuar gola”.

Duke komentuar gjendjen e tanishme të Barcelonës, ish futbollisti ka komentuar rëndësinë e këtyre transfereve që janë sjellë nga bordi.

“Ne pamë një Barcelonë të dobët vitin e kaluar dhe mendoj se kjo e tanishme do i jap më shumë vlerë La Ligës”, tha ai.

“Gjithçka që i përforcon skuadrat e mëdha, skuadrat që janë të rëndësishme në Spanjë, si Barcelona, janë të mira për ligën”, potencoi ish mesfushori i Los Blancos.Guti ka dhënë edhe miratimin për ardhjen e mundshme të Cristiano Ronaldos në Atletico Madrid.

“Nëse ai vendos të vije në Atletico Madrid, pse jo?”, tha ai.

“Është një skuadër e mirë, ai është sulmues i mirë. Atletico Madrid ka nevojë për një sulmues të mirë, kështu që, pse jo? Mendoj që do të ishin në harmoni me njëra-tjetrën. Do të ishte edhe befasi, për shkak se Real Madridi e ka dashur atë shumë. Por, nuk mendoj se tifozët e Real Madridit do të shqetësoheshin për këtë”.

“Mendoj që Ronaldo i ka dhënë gjithçka që është e mundur Real Madridit tashmë. Nëse ai ndihet i lumtur për të luajtur përsëri për një skuadër të madhe si Atletico Madrid, pse jo?”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat