Vllaznia e Dinamo “paqe”

Futboll

Vllaznia e Dinamo “paqe”

Më: 10 gusht 2022 Në ora: 20:21
Vllaznia e Dinamo “paqe”

Vllaznia ka nisur në Pogradec fazën e fundit përgatitore në prag të nisjes së sezonit të ri, teksa pasditen e sotme ka zhvilluar edhe një testim miqësor përballë Dinamos, i cili përfundoi me rezultatin e barabartë 1-1.

Kuqeblutë kaluan të parët në avantazh me anë të sulmuesit vlonjat Ardit Hoxhaj, i cili dërgoi topin në rrjetën e kryeqytetasve në minutën e 40-ë të pjesës së parë.

Nga ana tjetër, Dinamo shënoi golin e barazimit në minutën e 55-të me anë të mesfushorit brazilian Denisson, i cili ekzekutoi saktë një penallti, duke dërguar topin në rrjetën e portës së Zogovic.

Zogoviç, Gurishta, Shehi, Spahija, Hakaj, Boshnjaku, Marku, Jonuzi, A.Hoxhaj, Latifi, Kaina, ishin titullarët e përzgjedhur nga trajneri Josa për këtë takim, teksa binte në sy mungesa nga minuta e parë e dyshes Juriç-Bulatovic, të cilët do të mbajnë edhe peshën e mbrojtjes në sezonin e ardhshëm.

Tekniku i kuqebluve ka edhe disa ditë kohë për të konsoliduar një grup që ka ndryshuar shumë pak krahasuar me sezonin e kaluar dhe që natyrisht do të jetë një nga pretendentët kryesorë për titullin kampion.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat