Prishtina më e mirë se Ulpiana

Futboll

Prishtina më e mirë se Ulpiana

Më: 11 gusht 2022 Në ora: 00:00
Prishtina më e mirë se Ulpiana

FC Prishtina ka arritur fitore në ndeshjen e fundit miqësore para fillimit të BKT Superligës së Kosovës duke e mundur me shifrat 2:0 Ulpianën në stadiumin "Sami Kelmendi" në Lipjan.

Trajneri i ekipit tonë, Ismet Munishi, në këtë ndeshje e testoi edhe njëherë formën e disa futbollistëve të rinj.

Të dy golat e prishtinasve u realizuan në pjesën e parë. Si fillim rrugën e rrjetës e gjeti Arlind Shabani pasi asistohet nga Endrit Baholli, teksa golin e dytë e shënoi Ardi Ajdini, i cili gjithashtu u asistua nga Baholli.

Kjo është miqësorja e shtatë e Prishtinës në fazën përgatitore para nisjes së kampionatit që starton të shtunën me ndeshjen ndaj Dukagjinit në Klinë.

Më parë Prishtina e ka mundur Ramiz Sadikun 3:0, ekipin nga Maqedonia e Veriut, Struga Trim&Lum (2:1), ka fituar 1:0 ndaj Trepçës '89 dhe poashtu ka barazuar 1:1 me të njëjtin ekip në ndeshjen e parë miqësore. Ka barazuar 2:2 me Llapin e nga 2 Korriku ka humbur 1:0, shkruan në faqen e FC Prishtina/

FC Prishtina: 𝘉𝘪𝘴𝘭𝘪𝘮𝘪, 𝘚𝘢𝘭𝘪𝘩𝘶, 𝘈𝘫𝘥𝘪𝘯𝘪, 𝘊𝘦𝘯𝘢𝘫, 𝘉𝘢𝘩𝘰𝘭𝘭𝘪, 𝘓𝘶𝘮𝘢, 𝘈. 𝘚𝘩𝘢𝘣𝘢𝘯𝘪, 𝘎𝘭𝘭𝘰g𝘶, 𝘗𝘳𝘢𝘱𝘢𝘴𝘩𝘵𝘪𝘤𝘢, 𝘓𝘦𝘤𝘪, 𝘑𝘢𝘴𝘩𝘢𝘳𝘪.  Luajtën edhe Bulliqi, Topalli dhe R. Shabani. Trajner: 𝘐𝘴𝘮𝘦𝘵 𝘔𝘶𝘯𝘪𝘴𝘩𝘪.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat