Shkëlqen në Itali

Futboll

Shkëlqen në Itali

Më: 11 gusht 2022 Në ora: 01:05
Shkëlqen në Itali

Drejtori i Përgjithshëm i Entelës, Mateo Mateaci, ka bërë një pasqyrë të situatës në merkato teksa në një prononcim të dhënë së fundmi në faqen zyrtare të klubit, e ka konsideruar të pashitshëm sulmuesin shqiptar Silvio Merkaj, që zhvilloi një sezon të shkëlqyer te Entela.

“Do të doja të filloja me thashethemet për sulmuesin tonë Merkaj. 

Sa i përket Silvios, situata është shumë e qartë: ai është një lojtar i pashitshëm.

Qarkullojnë thashetheme, ndoshta të hedhura nga menaxherët, të cilat kishin të bënin edhe me interesim të Peruxhias, por presidenti Goci dhe Santopadre janë shumë miq dhe ditët e fundit presidenti ynë i përsëriti numrin një të klubit të Peruxhias, se Merkaj nuk do të largohet dhe është i pashitshëm”, u shpreh ai.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat