Tomori dëshiron të qëndrojë në Milano

Futboll

Tomori dëshiron të qëndrojë në Milano

Më: 11 gusht 2022 Në ora: 17:50
Tomori dëshiron të qëndrojë në Milano

E mërkura mund të ketë qenë dita vendimtare për rinovimin e Fikajo Tomorit me Milanin.

Negociatat ishin në një fazë të avancuar, megjithatë dje menaxherët e tij erdhën enkas nga Anglia për të tentuar mbylljen e një akordi të vlefshëm deri në vitin 2027. Gjithçka ka shkuar mirë dhe rezultati ka qenë pozitiv, me lojtarin që tashmë i mbetet vetëm të nënshkruajë.

Dëshira për të vazhduar së bashku, megjithatë, ka qenë gjithmonë e dukshme. Tomori dëshiron të qëndrojë në Milano, Milani dëshiron ta mbajë edhe për shumë kohë.

Pra, parimi i marrëveshjes ka ekzistuar gjithmonë. Në kushtet aktuale mbetet vetëm për të hedhur të zezën mbi të bardhë.

Negociatat për rinovimin e Tomorit me Milanin nisën majin e kaluar, me optimizmin që u rrit me kalimin e javëve. Deri sot, kur palët janë më afër se kurrë: takimi i djeshëm ishte vendimtar. Tomori, kontrata aktuale e të cilit skadon në qershor 2025, duhet të rinovojë kështu edhe për dy vite të tjera, deri në vitin 2027, teksa do të paguhet 3.5 milionë euro në sezon.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat