Paredes arrin marrëveshje

Futboll

Paredes arrin marrëveshje

Më: 11 gusht 2022 Në ora: 17:53
Paredes

Leandro Paredes ka arritur marrëveshje personale me Juventusin.

“Zonja e Vjetër” ishte e interesuar për ta transferuar argjentinasin dhe tani është shumë pranë realizimit.

Ka mbetur vetëm edhe marrëveshja mes dy klubeve, Paris Saint-Germainit dhe Juventusit.

Negociatat po vazhdojnë, teksa Juventusi kërkon të shesë njërin nga dy mesfushorët, Rabiot apo Arthur.

Paredes është pjesë e klubit parisien që nga viti 2019, ndërsa paraprakisht ka luajtur për Zenitin, Empolin, Roman, Chievon dhe Boca Juniorsin.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat