Botërori “Katar 2022” do të fillojë më herët seç ishte planifikuar

Futboll

Botërori “Katar 2022” do të fillojë më herët seç ishte planifikuar

Më: 11 gusht 2022 Në ora: 20:20
Foto ilustrim

Siç raportohet nga “The Athletic”, Kampionati Botëror “Katar 2022” që zhvillohet në fund të këtij viti do të fillojë më herët se sa ishte konfirmuar fillimisht.

Do të jetë emocionuese sepse ka shumë për të parë në këtë Botëror, ku kemi ekipin emocionues të Kanadasë që është në Botërorin e parë që nga viti 1986, Kombëtaret e Argjentinës dhe Portugalisë që kanë superyjet e PSG-së dhe Manchester United, Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo, në atë që mund të jetë mundësia e tyre e fundit në karrierë për të fituar trofeun e çmuar të Kupës së Botës.

Fillimi i Kupës së Botës ishte planifikuar të ishte më 21 nëntor, ku do ta hapte ndeshja mes Senegalit dhe Holandës, por tani do të jetë ndeshja mes Katarit kundër Ekuadorit.

Pasi ranë dakord fillimisht për të luajtur ndeshjen e dytë në turne, Katari vendosi që si nikoqirë, ata donin të ishin ata që e nisnin turneun, gjë që është zakon si në edicionet e mëparshme të Kupës së Botës.

FIFA tha se ata nuk mund të ndryshonin orarin për ndeshjet Katar kundër Ekuador dhe Senegal kundër Holandës, kështu që ata vendosën të vendosin ndeshjen e Katarit përpara dhe caktuan një datë më të hershme për të.

Kupa e Botës 2022 do të nisë më 20 nëntor të këtij viti.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat