AIK ka stadium 200 milionë euro

Futboll

AIK ka stadium 200 milionë euro

Më: 12 gusht 2022 Në ora: 16:33
AIK ka stadium 200 milionë euro

Shkëndija e Tetovës u eliminua nga Conference League. Kuqezinjtë u mposhtën në ruletën ruse nga AIK për të mos shkuar në fazën e Play Off. Zhgënjimi ishte i madh te trajneri Artim Shaqiri që i lë përgjegjësinë mungesës së fatit.

“Ne e merituam të dilnim fitues në dy ndeshjet me AIK-un, por në futboll nuk fiton gjithmonë më i miri. Jam krenar për lojtarët e mi që treguan se dimë të luajmë futboll. Çfarë të themi për penalltitë, janë fat dhe llotari. AIK është një ekip i madh, luan në një stadium 200 milionë euro.

Ne po ndërtojmë një ekip për një kohë të gjatë.

Po, Hasani është i zhgënjyer pas penalltisë së humbur, por ai është lider i kësaj skuadre, ne do të vazhdojmë përpara”, u shpreh trajneri i Shkëndijës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat