Dortmundi e mposht me rikthim Freiburgun

Futboll

Dortmundi e mposht me rikthim Freiburgun

Më: 12 gusht 2022 Në ora: 22:28
Foto ilustrim

Borussia Dortmund e ka mposhtur ekipin e Freiburgut.

3:1 fitoi ekipi i Dortmundit ndaj Freiburgut.

BVB fillimisht ishin në disavantazh, pasi të parët në këtë takim shënuan vendasit.

Në minutën e 35` ishte Gregoritsch që shënoi për Freiburgun.

Pjesa e parë u mbyll 1:0 për ekipi vendas.

Por, pjesa e dytë më e mirë ishte për mysafirët, pasi shënuan tri herë.

Gittens barazoi në të 77`, pas shtatë minutash Moukoko i dha epërsinë Dortmundit.

Për rezultatin final 1:3 u përkujdes Wolf që shënoi në minutën e 88`.

Kështu Borussia Dortmund merr fitoren e dytë në sezonin e ri të Bundesligës, ndërsa Freiburg humbjen e parë, pasi në javën e kaluar kishte fituar (4:0) ndaj Augsburgut.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat