Kastrioti përforcohet në mbrojtje

Futboll

Kastrioti përforcohet në mbrojtje

Më: 13 gusht 2022 Në ora: 16:37
Kastrioti përforcohet në mbrojtje

Kastrioti ka bërë lëvizjen e radhës në merkato, duke afruar në skuadër mbrojtësin Martin Prenkoçeviç.

Ai kalon te krutanët pas një eksperience me Rudarin në Mal të Zi.

Martin Prenkoçeviç është lojtari më i ri i Kastriotit. Mbrojtësi shqiptar nga Mali i Zi ka firmosur me Kastriotin për dy sezonet e ardhshme.

I formuar te grupmoshat e Podgoricës, 23-vjeçari ka luajtur edhe me Deçiçin e Tuzit, Kom Podgorica, OFK Petrovak dhe së fundmi me Rudarin.

KS Kastrioti i uron mirëseardhjen, dhe shumë paraqitje pozitive me fanellën tonë”, shkruhet në njoftimin e klubit të Kastriotit në rrjetet sociale.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat