Lazio starton me fitore 

Futboll

Lazio starton me fitore 

Më: 14 gusht 2022 Në ora: 20:28
Pamje nga ndeshja

Lazio ka shënuar fitore me mund të madh, me rezultat minimal 2:1 ndaj Bologna-s, në hapje të edicionit në Serie A.

E veçanta e kësaj ndeshje është se skuadra nga Roma mbetet pa një lojtar në minutën e 6-të, pasi që portieri Maximiano u përjashtua direkt me karton të kuq.

N[ë fund të pjesës së parë edhe Bologna mbetet me një lojtar me pak, Soumaoro përjashtohet pas kartonëve të verdhë.

De Silvestri (68'-autogol) e Immobile (70') shënuan për Lazion dhe Arnautoviq (38'-nga penalltia).

Elseid Hysaj u paraqit nga minuta e 83-të për Lazion.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat