Guindo prezantohet në klubin e ri

Futboll

Guindo prezantohet në klubin e ri

Më: 14 gusht 2022 Në ora: 22:42
Guindo

Saliou Guindo zgjedh Emiratet e Bashkuara Arabe për të vijuar karrierën.

Sulmuesi që fitoi Këpucën e Artë në Abissnet Superiore sezonin e kaluar, është prezantuar pasditen e sotme në klubin e FC Dibba.

SuperSport mëson se Guindo ka firmosur një kontratë 2-vjeçare me pagë 300 mijë euro në sezon dhe ka qenë pikërisht kjo shifër që e ka shtyrë të zgjedhë klubin nga Emiratet e Bashkuara Arabe.

Pasditen e sotme Guindo njoftoi zyrtarisht edhe divorcin me Laçin, duke falënderuar drejtuesit, tifozët dhe stafin teknik të kurbinasve, për kohën e kaluar së bashku.

Saliou Guindo pati oferta edhe nga Hungaria e Kroacia, por zgjodhi të ndhekë paratë, duke u transferuar te klubi që i ofroi më shumë, Dibba.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat