Ademi me Dinamon pësojnë në Bodo 

Futboll

Ademi me Dinamon pësojnë në Bodo 

Nga: K. G. Më: 16 gusht 2022 Në ora: 22:49
Pamje nga ndeshja

Dinamo e Zagrebit me gjithë orvatjet deri në fund, dolën të mposhtur me rezultat 1:0 në përballje me Bodo/Glim, në ndeshjen e parë të kualifikueseve të play-off-it në Champions League.

Skuadra norvegjeze ia doli në përballjen e parë ndaj dinamovitëve.

Kapiteni Arijan Ademi u paraqit standard, dha maksimumin për Dinamon por pa sukses në këtë sfidë. 

Në minutën e 37-të, Pellegrino realizoi për fitoren e Bodos.  

Dinamon e pret përballje e vështirë në takimin e kthimit për të prerë biletën për në fazën e grupeve të Champions League.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat