Napoli kompleton transferimin e Ndombele

Futboll

Napoli kompleton transferimin e Ndombele

Më: 19 gusht 2022 Në ora: 19:07
Ndombele

Napoli ka përfunduar transferimin e mesfushorit Tanguy Ndombele si huazim nga Tottenham.

Francezi, sipas marrëveshjes do të qëndrojë në qytetin italian gjatë edicionit 2022-23 po me opsion qëndrimi më të gjatë dhe blerjen nga napolitanët.

Ndombele i ishte bashkuar ekipit anglez në vitin 2019 nga skuadra franceze Lyon.

Napoli, i cili e nisi sezonin në Serie A me një fitore 5-2 ndaj Hellas Veronës, deri tash ka bërë tetë nënshkrime me futbollistë të rinj.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat